Bahçe Dekorasyonu Nasıl Yapılır?

Yaşantınızın büyük bir bölümünü geçirdiğiniz binaların dışına da apayrı bir güzellik katarak; sahip olduğunuz bahçeleri daha da renkli bir hale dönüştürmek; güzel havalarda ferahlık içerisinde vakit geçirmek gibi bir amaç uğruna çalışmalarınızı sergileyebilirsiniz. Dış mekan dekorasyonu olarak da bilinen bahçe tasarımlarında, farklı izler bırakarak; klasikleşmiş tabularınızı da yıkma şansını elde edebilirsiniz.

Bahçe dekorasyonu için girişimlerde bulunma amacı güdüyorsanız, ilk olarak sahip olduğunuzu arazinin krokisini çıkararak; yapacağınız işlemleri kafanızda şekillendirin. Çim ve beton şeklinde dizayn edeceğiniz bahçeniz hakkında titiz ve detaycı davranarak; her şeyin uyum ve ahenk içerisinde olmasına özen göstermelisiniz. Aynı zamanda gölgelik alanları hesaplayarak;  kötü görüntü oluşturan noktaları da gizleme çalışmaları içerisinde bulunup; bu doğrultuda hamle yapmanızı tavsiye ediyoruz.

Bahçe dekorasyonunda boş kalan kısımları ağaçlarla donatabilir; bu anlamda hem görüntü hem de ses kirliliğine neden olan unsurlardan kopabilir; huzurlu bir ortama merhaba diyebilirsiniz. Bunun yanında bahçenizde yer alan bitkilerin tercihlerini de iyi bir biçime yapmanız gerekiyor. Özellikle bitkilerin boylarına ekstra bir ilgi gösterip; bu kulvarda binaya yaklaştıkça bitkilerin boylarının daha kısa olmasına özen göstermeniz gerekiyor.

Bu işlemleri oluşturduktan sonra halen daha yeriniz kalıyor ise; çocuk parkı veya süs havuzu gibi unsurlara yer verebilir; bu aşamada boş alanları aktif işlevlere sahip unsurlarla değerlendirmeye de alabilme imkanınız bulunuyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir