Dikkat Çekici Oda Dekorasyonu Önerileri

Odalarınızı misafirlerinizin dikkatini çekecek ve sizin tarzınızı yansıtacak şekilde şık bir tasarımla buluşturabilirsiniz. Pek çok evde kullanılan ve şıklık konusunda da cazibe konusunda da açık ara önde giden bej, beyaz ve kahverengi buluşmasından yararlanabilirsiniz.

en güzel oda dekorasyonu örneğiSeçeceğiniz renklerin odanızın genişliğine uygun olmasıyla işe başlayabilirsiniz. Odalarınız çok geniş değilse, duvarlarınızın açık renkte olmasına özen gösterin ve pencere pervazları ya da şömine, kapı gibi detayları da daha açık bir renge boyayın.

sade ve geniş odalar için dekorasyonDuvardan daha açık olan tonlar odalarınızı çok aydınlık ve geniş gösterecektir. Duvarlarınızda uçuk mavi tonlarında boya kullanırsanız, mobilyalarınızı beyaz ya da bej kullanabilir, hatta masa ve sehpalarınızda da kahverengi mobilyalardan yararlanabilirsiniz.

küçük odalarda dekorasyon

Bembeyaz bir odada kullanacağınız kırmızı bir kanepe veya lacivert koltukların üzerine koyacağınız renkli yastıklar da son derece şık ve güzel bir görünüme neden olacaktır.

yeşil oda dekorasyonu modeliharika tasarım odalar

 

Odalarınızda kullanabileceğiniz uyumlu renkler arasında yeşil ve turuncu işbirliği kadar, mavi ile sarı tonları da şık durabilir. Krem rengi mobilyalarınız varsa, perdelerinizi turuncu yeşil çizgili veya çiçekli desenleri olan perdelerden seçebilirsiniz ya da perdeleriniz de krem rengi ise halınızı yeşil ve sarı renklerinden oluşan geometrik desenli bir modelden seçerek evinize çarpıcı bir görünüş katabilirsiniz.

dikkat çekici turuncu oda dekorasyonu

Odalarınızın zemini açık ton ise, yine açık tonda eşya ve renkli aksesuar kullanabilir veya açık renk zemin üzerine renkli mobilyalar da tercih edebilirsiniz. Koyu renk zeminlere sahip odalarda ise mutlaka beyaz, bej ya da altın sarısı gibi mobilya tercihlerinde bulunarak mekanı daha ferah gösterebilirsiniz.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir