Pratik Dekorasyon Bilgileri

Işıktan Yararlanın

Evlerinizi daha şık ve istediğiniz gibi dekore etmek için ışıktan yararlanın. Özellikle gün ışığı her zaman evlerinizin en ihtiyaç duyduğu aydınlatma olmalıdır. Eve giren ışığı kesmek yerine, onu istediğiniz şekilde ayarlayabilirsiniz. Bunun için kalın veya ince perdeler kullanabilir ve bu sayede ışıktan istediğiniz şekilde yararlanabilirsiniz. Ayrıca evde duvarlar arasında kalmış hissinden kurtulmak için, pencerelerin açık olması ve ışığın daha çok içeri girmesi psikolojik açıdan da siz rahatlatacaktır.

Bitkiler Kullanın

Evlerinizin içine koyacağınız bitkiler de yine hem dekoratif, hem de doğal bir görünüme neden olacaktır. Pek çok süs bitkisinden yararlanabilirsiniz. Balkonunuz varsa, sandalyeler, masalar ve süs bitkileri ile daha yaşamsal hale dönüştürebilir ve günün bir kısmını dinlenmek için balkonunuzda geçirebilirsiniz.

Eşyaları Dikkatli Seçin

Evinize eşya seçerken var olan mobilyalarınıza uygun aksesuar seçebilir veya aksesuarlarınıza göre mobilya seçebilirsiniz. Yumuşak ve konforlu bir oturuma sahip olan koltuğunuzun yanına cam bir sehpa yerleştirebilir ve daha sade, daha dingin bir ortam oluşturabilirsiniz. Daha yumuşak görünümlü eşyalar ve renkler kullanmak evde rahatlık hissini maksimum düzeyde hissetmenize neden olacaktır.

Yerleşimi Doğru Yapın

Eşyaları yerleştirirken, aralarında muhakkak rahatça geçebileceğiniz boşluklar bulundurmalısınız. Aşırı tıkış tıkış bir görüntüye sahip olmamak için fazla eşya kullanmaktan vazgeçmeli ve mekânlarda nefes alacak boşluklara sahip olmalısınız. Enerjinizi artırmak istiyorsanız evinize farlı renklerdeki aksesuarlarla canlılık kazandırabilirsiniz.

Renk Seçimi Uyumlu Olmalı

Beyaz veya krem ağırlıklı bir eviniz varsa kırmız veya yeşil perde kullanabilir, ya da koltuklarınızın sütüne canlı renklerden oluşan pek çok kırlent bırakabilirsiniz.

Bunların dışında eğer evlerinizde kullanmadığınız eski eşyalarınızı değerlendirebilir tekrar yeni tasarımları ile kullanmaya başlayabilir evlerinize başka bir hava katabilirsiniz.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir