İngiliz Tarzı Ev Dekorasyonu

ingiliz ev dekorasyonuZarafet ve şıklığı aynı anda yakalamak isteyen kişilerin tercih ettiği İngiliz stili sıcak atmosferi ve doğal görünümü ile evlere çok romantik bir hava da katıyor. Genellikle çiçek desenlerine sahip aksesuarların bolca kullanıldığı stilde Victoria dönemini yansıtan ayrıntılar bulmak mümkün. Siz de İngiliz tarzı bir ev dekorasyonu yaratmak istiyorsanız duvarlarınızda çiçek desenli duvar kağıtları kullanarak işe başlayabilirsiniz. Pek çok modern tasarıma sahip eşya ile beraber kullanabileceğiniz çiçek desenli kağıtlar ortamı yumuşatarak eve romantik bir hava verecektir. Son yıllarda çok popüler olan düğmeli koltuk ve kanepeler de yine bu tarza sahip olmak isteyenler için büyük bir alternatif sunuyor. Giydirmeli kumaşlardan yapılan konforlu ve yumuşak kanepeler de İngiliz stilinin vazgeçilmezleri arasında bulunuyor.

sade ingiliz ev dekorasyonu

 

Koltukların üzerinde ise çok sayıda yastık veya kırlent kullanmak da bu stilin en önemli ayrıntıları arasında yer alıyor.
Özellikle duvarlara asılan tabaklar ve seramikler küçük, oval, yuvarlak ya da kare çerçeveli resimlerle harmanlanıyor. Odalarınızda ya da salonunuzda şömine varsa, şömine üzerine koyacağınız çok sayıda fotoğraf çerçevesi de yine bu evler için oldukça ideal olacaktır. İngiliz stilinin vazgeçilmezleri arasında olan ahşap da yine evlerinizde bolca kullanabileceğiniz mobilyalar için kullanışlı olacaktır. Eskitilmiş eşyalar ya da antika mobilyalarınızı bu stile sahip olmasını istediğiniz ev dekorasyonunuzda rahatlıkla kullanabilir ve modern tarzdaki eşyalarınızda kombinleyebilirsiniz. Kahverengi ile beraber beyaz, bej ve sarı tonlarını sıklıkla kullanabilir, yeşil ve mavi renklerinden de yararlanabilirsiniz.

 

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir