Nano Halı Teknolojisi, Nano Halılar

Bilindiği gibi halılar, göze hitap eden bir ev oluşturmanın olmazsa olmazlarındandır. İyi bir halı, hem sizi soğuktan korur, hem de evinizin dekorasyon bütünlüğünü sağlar. Tabii ki halı seçimi yaparken dikkat edilmesi gereken birkaç konu mevcut. Bunlardan en önemlisi de halı temizliği.
Hemen hemen tüm halı modelleri, temizliğinin zor olması bakımından kafa karıştırmaktadır. Birkaç ayda bir halı yıkamacılara para ödemektense, paranızın cebinizde kalmasını istiyorsanız yeni nesil nano teknoloji ile üretilmiş nano halı modelleri tam da size göre.

Üstün nano teknolojisi ile üretilmiş modern halı modelleri tüketiciye pek çok avantaj sunması bakımından dikkat çekmektedir. Bu avantajlardan ilk ikisi antibakteriyel ve su geçirmez olmaları. Nano teknoloji halılar uzun süre kullanıma uygundur. Sıvı iticilik özelliği sayesinde nano halı modelleri kolay kolay leke tutmaz ve ışık aldığı sürece kendi kendini temizleyebilir.

Daha stressiz, daha huzur dolu bir hayat için nanoteknoloji!

Nanoteknoloji ile üretilmiş modern halı modelleri, temiz olmalarının yanısıra vücudunuzdaki statik elektriği alarak size daha stressiz bir hayat sunar.
Yeni nesil suya ve neme dayanıklı nanoteknoloji halı modelleri, ülkemizde pek çok markanın kataloğunda bulunuyor. Atlas, Merinos, Kaşmir bunlardan bazıları. Yaz temizliğinin yaklaştığı bugünlerde evinizde değişiklik yapmak istiyorsanız halılardan başlayabilirsiniz.

Atlas Nano Halı Özellikleri

Halınız, sıvı iticilik özelliği sayesinde kolay kolay leke tutmaz. Lekeye müdahale sonrası bir iz kalsa bile, güneş ışığı veya ortamın  aydınlatmasını kullanarak zaman içerisinde kendi kendini temizler, leke barındırmaz.

Leke olmasa da kendi kendini temizler! Bu özellik sayesinde halınızda görülen bir leke olmasa bile, kendi kendini sürekli temizleyerek yıllarca ilk günkü gibi kalır, sigara, duman, is, ayak kiri gibi yaşamımız içerisinde bulunan gözle görünmeyen kirleri barındırmaz. Bakteri, mayt ve mantarlardan kurtulmanıza yardımcı olur.
Halınızda bulunan doğal bir iletkenlik özelliği ile vücudunuzdaki statik elektriği alır, stresinizin azalmasına yardımcı olur.

Akrilik halılarda doğal olarak görülen hav bırakma (tozuma) Atlas Nano Halıda, diğer halılara göre daha az miktarda görülür.

Halının yapısındaki özelliklerden dolayı odanızın havasının temizlenmesine katkı sağlar. Toksik gazları, kötü kokuları ışık aldığı  sürece parçalayarak yok eder.

Nem veya suya maruz kaldığında diğer halılara oranla daha dayanıklıdır.Halınızın kendi kendini temizleme özelliği zararlı kimyasallar içermez, son derece sağlıklıdır.

Atlas Nano Halı özelliklerini onaylayan kuruluşlar:

– T.C. Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı
Gıda Migrasyon Testi (Gıdaya Temas Halinde Geçme-Bulaşma Testi ve Raporu)

– Bilkent Üniversitesi – UNAM (Ulusal Nanoteknoloji Araştırma Merkezi)
Kolay Temizlenebilirlik, Işık Etkisi ile Kendi Kendine Temizlenme Testleri ve Raporu

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir