Fon Perde Modelleri

Evlerinizin süsü ve camlarınızın örtüsü olan perdeler doğru seçildiklerinde odaya çok şık ve zarif bir hava verirler. Tüller ve perdeler camların olmazsa olmazıdır. Mahremiyetinizi koruyan perdeler dışarıdan izlenmenizi engellemekle kalmaz, dışarıdaki soğuk havanın veya fazla güneşin eve girmesini de önlerler.

Yalnız dikkat edilmesi gereken bir nokta vardır ki oda evin güneşini perde ile tamamen kesmemektir. Aksi takdirde odanın ışık almasını da engellemiş ve karanlık bir oda ile baş başa kalmış olursunuz.

Perdeler odanın dekorasyon rengi ile uyum içerisinde olmalıdır. Bunu koltuk takımınızın birkaç renk açık tonunda seçerek uygulayabileceğiniz gibi kanepelerin yastıkları ile aynı renkleri tercih ederek de başarabilirsiniz. Zıt renkler kullanmayı seviyorsanız çok dikkatli bir şekilde, ortamı boğmadan perdenin rengine karar verebilirsiniz.

Perdeler genellikle tüllerin üzerinde süs gibi dururlar. Özellikle de fon perde modelleri tercih eden hanımlar, odanın daha şık görünmesine katkıda bulunmuş olurlar. Eğer kruvaze ya da kanat perde olarak seçim yapılıyorsa ortada boncuklu veya taşlı süslemeler kullanarak mekân daha da gösterişli bir hale getirilebilir.

 

fon perde modelleri 4Fon perde modelleri çok farklı kumaşlarla ve tasarımlarla yapılabilirler. Seçim tamamen size kalmış artık. Kanat perdelerin avantajları çok farklı şekillerde bağlanabilmesi ve dekor değişimine uğrayabilmesidir. Farklı biçimlerde bağlayıp toplayarak ortamı daha farklı gösterebilirsiniz. Kruvaze fon perdelerin ise dekoru ile oynayamazsınız fakat zaten öyle bile hoş dururlar. Hele de tam camlı büyük misafir odalarına çok fazla yakışırlar. Zarif ve estetik tasarımları sayesinde ortama canlılık ve hareket kazandırırlar.Farklı renk ve desenlerde üretile perdeler çok şık görünür. Fon perdeler işlevselliği ile evlerde çok uyumlu bir aksesuar olarak kullanılır. Tül perdeler üzerinde sağa ve sola gelecek sekilde bağlanılır. Yorulduğunuzda dinlendiğiniz ve huzur bulduğunuz evinizde hoş bir görünüm katacağından emin olabilirsiniz. Fon perdeleri çoğu insanlar tercih etmez fakat yeni evlenek çiftlerin kesinlikle ilk tercihi olacaktır. Üretilen fon perdeler renk ve kumaşıyla beklentinizi karşılar. Fon yeni moda kabartmalı kumaş perdeler modelleride üretilmektedir. Üreticiler sizlere geniş ürün yelpazesi ile birçok alternatif sunuyor.

 

fon perde modelleri 5Çok çeşitli renk yelpazesine sahip olan fon perde modelleri klasik tarzda döşediğiniz odanıza anlam katmakla kalmaz dekoru daha muhteşem bir havaya sokarlar. Hatta klasik dekorun olmazsa olmazıdır fon perde modelleri. Fakat modern tasarım fon perdeler daha ufak camlara uyarlanabilirler. Renkleri ve biçimleri de ona göre ayarlanarak dekor bütünlüğünün sağlanmasına özen gösterilmelidir.

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir