Pembe Mutfak Dekorasyonu

Mutfaklar hanımların özel alanlarıdır. Orada kendi hâkimiyetini kurarlar ve orayı kendi istedikleri gibi dekore ederler. Pencerenin kenarında ufak bir saksıda biberiye büyütürler. Küçük saksılarda menekşeler gözümüze çarpar. Dolapların üstüne bazı tarifleri yapıştırırlar. Yemek tariflerin olduğu bir defter mutlaka yakınlardadır. Mutfakta her bayan kendini iyi hissetmek ister. Başkasının zevkine göre döşenmiş bir mutfakta pek rahat hareket edemezler. Eğer oturduğunuz ev kendi evinizse hemen değişikliğe başlamalısınız. Öncelikle mutfağınız sizin istediğiniz gibi mi dekore edilmiş ona bir göz atın. Cevabınız hayırsa vakit geçirmeden değişime başlayın. Sakin kafayla nasıl bir mutfak istediğinizi düşünün, kafanızda belirleyin ve sonrasında harekete geçin.

Mutfak dekorunda mutfak dolaplarının önemi büyüktür. Mutfak dolapları ne kadar şıksa mutfağımız da o kadar şık gözükecektir. Mutfak dolaplarının otantik bir hava içermesini istiyorsak bu tarz tasarlanmış ahşap dolapları tercih edebiliriz. Renk olarak da saf tahta rengi kullanılır. Dolaplarda ince oymalar vardır. Dolaplara baktığımızda bir ustanın işçiliğini görebiliriz. Dolapların kulpları metal değil genelde ahşaptandır.

Mutfağımızda kullandığımız renkler mutfağımızın enerjisini etkiler. Mutfakta sıcak renkler kullanırsak mutfak hareketli ve sıcak iletişimlerin olduğu bir ortam haline gelir. Pembe rengi bayanların çocukluktan beri hayatında olan bir renktir. Eğer bu rengin enerjisini seviyorsanız mutfaklarınızda pembe rengi kullanabilirsiniz. Pembe rengi bulunduğu ortama samimi bir enerji yükler. Bu mutfaklarda bol bol muhabbet edilir, kahkaha atılır, eski anılar anlatılır. Pembe rengin bu enerjisinden yararlanmak istiyorsanız mutfağınızda bu rengi kullanabilirsiniz. Mutfağınıza neşe gelecektir.

Evlerinizin salon, yatak odası gibi diğer alanlarını yenileme düşüncesindeyseniz sitemizde ev dekorasyonu hakkında birçok yazı bulabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir