Banyo Aksesuar Setleri

Uyandığınızda kendinizi tuvalet ve banyoda bulursunuz. İşten gelirsiniz kendinize gelmek için duşa girmeyi tercih edersiniz. Bir şekilde hatta sıkça yolumuz banyoya düşüyor. Peki, banyonuzun sizi yansıtıp yansıtmadığını hiç düşündünüz mü? Çoğumuz önemsemedik bile yıllarda bu yaşam alanımızı ama biraz düşününce ne kadar önemli bir yer olduğunun farkına varırız.

Evimizin her odasında olduğu banyomuzun da bizi yansıtması çok önemli. Sıcak, samimi bir ortam mı olsun istiyoruz yoksa resmi klas bir görüntüsünün olmasını mı? İlkönce banyomuzu döşerken nasıl bir banyo istediğimizden emin olmalıyız. Daha sonra nasıl bir dolap yaptıracağımıza ve hangi aksesuarları kullanacağımıza karar verebiliriz. İlkönce tarzını belirginleştirerek işe başlayın. Eğer görüntüye, şıklığa, zenginliğe düşkünseniz musluklarınız dore renk seçebilirsiniz. Yine seçeceğiniz seramiklerin içinde dore renkleri hâkim olabilir. Antika görüntüyü seviyorsanız eski hamamlardaki aksesuarları kullanabilirsiniz. Bakır renk musluklar ve bakır taslar bu düşüncenize uygun olacaktır. Yine hamamlardaki musluklara benzer musluklar taktırabilirsiniz.

Banyonun olmazsa olmazlarından biri de aynadır. Ayna da birçok farklı şekilde kullanılabilir. Yine şıklık ve taşı seviyorsanız aynanın çevresi incilerle çevrilebilir ya da farklı taşlarla süslenebilir. Sadelikten hoşlanıyorsanız hiç bir taş kullanılmadan sade bir çevreye kullanılabilir hatta hiç çerçeve kullanılmadan da bir model oluşturmak mümkün. Farklı asimetrik şekillerde kesilmiş aynalar da banyonuza farklı görünüm sağlayabilir. Yine doğadan sembollerin kullanıldığı ağaç, kuş, yıldız, ay, güneş gibi şekillerde aynalar kullanılarak farklılık yaratılabilir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir