Çatı Katı Dekorasyon Fikirleri

Evimiz en büyük sığınağımız ve kendimizi iyi hissettiğimiz, korunaklı, huzurlu hissettiğimiz yegane yer olduğu için evimiz bizim için çok önemlidir. Her evde ayrı bir yaşam vardır ve ayrı hikâyeler yaşanır. Bazılarımız acı çekeriz, bazılarımız mutluluk hissederiz. Her evde ayrı bir hareket vardır. Aynı zamanda ayrı hayat hikâyeleri yazılır. Pencereden dışarıya baktığımızda sanki bu hayatta yaşamıyormuşuz gibi yabancı gözlerle bakarız. Sadece kendi evimizin içindeki konuları biliriz, onunla savaşırız. Evimiz en büyük sırdaşımız gibidir. Ağladığımızı, sevindiğimizi, başarılarımızı, acılarımızı, terk edilişimizi evimizde yaşarız. En büyük sırdaşımız olan evimizin şık olması da bizim için önemlidir. Evimizin bizi yansıtması gerekir. Bizden ipuçları verir.

Yüksek katlarda yaşamak bazılarımızın hoşuna gider. Sanatçı ruhunda olan kişiler, bekâr ve özgürlüğüne düşkün insanlar genelde çatı katında yaşamayı tercih ederler. Yukarıdan hayata bakmak belki de güçlü kalmanın bir nedeni olabilir. Çatı katının ayrı bir havası vardır. Sanki farklı bir dünyada yaşıyormuşuz gibi hissederiz, sıkışmış büyük hayatlar vardır. Çatı katında yaşayanların mutlaka bir çalışma odası vardır. Ahşaptan bir masa olmazsa olmazlardandır ve kendi bestelerinizi yapıyorsanız ya da şiirler yazıyorsanız ilham perileri peşinizi bırakmaz. Mumlar ya da ufak bir masa lambası sizi farklı diyarlara götürebilir. Çatı katının düz değil, eğimli gelen çatıları vardır. En büyük güzelliklerin den biri budur. Alınan eşyalar bu eğim düşünülerek yerleştirilmelidir. Yatak yerleştirilirken baş kısmı eğimin alçak olan yerine gelmemesine dikkat edilmelidir. Eğimin olduğu yerlere dolap koyulabilir, farklı biblolar ya da ışıklı nişler ile bu köşeler değerlendirilebilir. Niş kullanımı oldukça modern ve şık görünüm kazandırır. Çatı katında az eşya olmalıdır, çok kalabalık bir görüntü yerine az ferah gösteren bir görüntü oluşmalıdır.

Çatı katı dekorasyonu yapmadan önce bazı püf noktalar paylaştığımız yazımızı okumalısınız. Bu bilgiler sayesinde çatı katlarını sadece kendi yaşam alanınız yapabilir ve hayalinizin ötesinde dekore edebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir