En Şık Ve Estetik Merdiven Tasarımları

İç mekan tasarımlarında merdiven kullanımı, daha şık ve zarif bir görünüm veriyor. Bulunduğu ortama estetik katan merdiven modeli oldukça önemlidir. İç mekanlarda merdiven kullanımlarında ortaya çıkan en büyük sıkıntı, uygun modelde merdiven seçimidir. Merdivenlerin evdeki diğer malzemelerle de uyumlu olması gerekmektedir.
Ev içerisinde dizayn daha çok ahşap yoğunluktaysa merdivenin de ahşap olması, ev içinde uyumu sağlayacaktır. Merdivenin kullanışlı olması esas aranan özelliğidir, ancak iç mekan merdivenlerde tasarım açısından uyumlu ve kullanışlı merdivenlerin kullanımı estetik olarak da daha güzel bir görünüm sağlayacaktır.

Döner veya spiral, ahşap, demire monte ahşap, transparan, düz kollu, tavan arası katlanabilir portatif, serenli ahşap, cam basamaklı, organik, ferforje, mermer merdiven, portatif tahta, asma, parke kaplama vb. bir çok merdiven modeli bulmanız mümkündür. Farklı renk ve tasarımlarda merdiven modelleri arasından evinize en uygununu bulup tasarımda uyumu yakalamanız oldukça kolay.

Merdivenler ayrıca merdiven altlarının değerlendirilmesi ile daha kullanışlı hale gelebilmektedir. Merdiven altları dolap, çekmece, kitap okuma köşesi, kitaplık, dekoratif eşyalarının kullanıldığı alan olarak değerlendirilebilirler. Merdiveninizi seçerken kullanım açışından en iyi şekilde değerlendirebileceğiniz bir model seçmeniz, alanın boş kalmasını önlediği gibi bir sürü eşyanın yer sorununda da kurtulmanızı sağlar.

İç mekan merdivenlerin bulunduğu evlerde pek çok model merdiven tasarımları yapılabileceği gibi eski merdivenler de ufak değişikliklerle daha dekoratif hale getirilebilir. Merdiven altlarına ve üst kısımlarına farklı desenler uygulayarak farklı ve estetik merdiven tasarımları oluşturabilirsiniz.

Cam merdiven tasarımları ile evlerinize zarif bir hava katın. Göz alıcıdır ve camın şeffaflığı sayesinde adımlarınız bile şık duracaktır. Narin ve şeffaf görünümünün yanısıra çok güçlüdür. Cam adımların, evlerinizde ekstra ışık sağlayabilir.

Merdiven evlerde önemli bir mimari unsurdur. Aynı zamanda her evde etkileyici bir tasarımdır. Şekil ve yapı bakımından da çok kullanışlıdır. Merdiven altlarını çekmeceli yaptırabilir, depolama alanı olarak kullanabilir veyahut dekoratif eşyalar koyarak o istediğiniz şık görünümü yakalayabilirsiniz.

Hassas kıvrımlı çizgiler ve estetik görünen korkuluğa sahip ahşap, cam, ferforje vs dönen merdiven modelleri vardır. Bu tasarım merdivenler şekli ve yapısı bakımında çok zarif ve şık görünür. Sarmal merdiven tasarımı, eski ve modern evler için mükemmeldir. Sarmal merdivenler, sıradan merdivenlerden çok daha cazip bir alternatif sunar ve küçük alanlar için idealdir. Görkemli, etkileyici ve aynı zamanda çağdaş tasarım merdivenler evinizin dekorasyonuna farklılık katacaktır.

Modern ve özgün merdiven tasarımlarını seçerek, kavisli gelen basamakların duvara yansıyan çizgisiyle birlikte evlerinizde tüm dekorun bir parçası haline gelebilir.

Dekoratif tasarım merdivenler dekorasyonda eğlenceli ve estetik görünür. Merdiven sadece islevsel değildir, bu tasarımlar evlere dekoratif atmosferi taşıyabilir. Eviniz için doğru merdiven seçmek biraz zaman harcayabilir.  Eşsiz ahşap sarmal merdiven, dış metal merdiven, metal merdiven parçaları ile ahşap merdiven, ahşap merdiven ve korkuluk, cam demiryolu ile ferforje sarmal merdiven, paslanmaz çelik merdivenler ve korkuluklar gibi tasarımları araştırarak evlerinize uyum sağlayacak merdivenleri seçebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir