Evinizin Duvarlarında Renkli Bir Dünya Keşfetmeye Ne Dersiniz?

Evinizin dekorasyonunda işe ilk boş duvarlarınızı değerlendirerek başlamak sizin için güzel bir motivasyon olabilir. Soğuk ve sıkıcı duvarlardan kurtularak kendinize özel bir köşe inşa edebilirsiniz. Boş duvarlarınıza farklı bir stil olan duvar kolajlarını uygulamak sizin için hiç de zor değil. Kendi iç dünyanızı betimleyerek  renkli ve dekoratif bir hava yaratabilirsiniz.

Dekorasyonda kolaj sadece fotoğraflarla sınırlanmamalı. Tablolar, stickerlar, duvara asılan biblolar ve farklı manzara resimlerle kolajınızı zenginleştirebilirsiniz. Hayal gücünüzü kullanarak öncelikle bir taslak oluşturmak da güzel bir başlangıç. Boş bir kağıdı alarak kolajın şeklini öncelikle belirleyin. Daha sonra fotoğrafların ve objelerin nerede kullanılması gerektiğini düşünebilirsiniz. Bu taslağı istediğiniz duvara monte ederek ve sıkılmış duvarlardan kurtularak hoş bir görüntü şöleni elde edebilirsiniz.

Duvarın bir ucundan bir ucuna ip bağlayarak keyifli resimlerinizi çerçeveye hapsetmek yerine mandalla tutturarak bir kompozisyon yaratabilirsiniz. Bu sayede hoş bir kolaj dekorasyonuna  imza attığınızı fark edeceksiniz.Hayata pozitif bakmanızı sağlayacak bir sözü yatağınızın başucundaki boş duvara yazarak ve fotoğraflarla zenginleştirerek bir kolaj elde etmek de mümkün.

Unutulmaması gerek en önemli ölçüt ; birbirinden bağımsız objeleri bir araya getirip kolaj oluştururken bir bütün sağlamaktır. Çerçevelerle yapılan kolajda dikkat edilmesi gereken; resim boyutuna uygun çerçeve tercih edilmesidir. Eğer çerçevelerin hacmiyle uğraşmak istemiyorsanız sadece fotoğraflarınızla harmanladığınız polorid fotoğraflarınızı boş bir duvara kaplayarak da bir kolaj elde ederek evinizde farklı bir hava yaratabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir