Küçük Ev Dekorasyonu İçin Fikirler

Küçük bir eve sahipseniz dekorasyon için alışveriş yapmadan önce mutlaka yazımıza göz atmanızda fayda var. Doğru tercihler yaparak evinize uygun mobilyalar alabilir ve daha geniş bir yaşam alanına sahip olabilirsiniz. Öncellikle evinize alacağınız eşyalar muhakkak alan genişliğine uygun olmalı ve daha küçük boyutlardaki mobilyaları tercih etmelisiniz.

modern stil küçük ev tasarımı

Büyük ölçekli eşyalar hem evinizin çabuk dolmasına hem de çok kalabalık görünmesine neden olacaktır. Küçük ev dekorasyonu için alacağınız eşyalar kadar evinizi her daim derli toplu tutmanız da daha geniş görünen bir eve sahip olmanızda çok önemlidir. Ufak tefek pek çok eşyanız varsa, ütünüzü, kitaplarınızı, ya da ortalıkta bırakmak istemeyeceğiniz eşyaları da gömme dolaplar veya raf sistemleri ile çözebilirsiniz. Dekoratif kutular bu konuda size son derece yardımcı olacaktır.

küçük odalar için gömme kitaplık

küçük ev ve odalarda eşya saklama kutularıModüler sehpa, yatak veya masa kullanarak da çok küçük evleri daha geniş şekilde kullanabilirsiniz. Ayrıca alacağınız her mobilyanın aynı anda birden fazla işleve sahip olmasına da özen gösterirseniz bir taşla iki kuş vurmuş olursunuz.

kullanışlı küçük oda dekorasyonu

Hem sehpa, hem puf olan eşyaları tercih edebilir veya yatak bazanızı sandıklı modellerden seçebilirsiniz. Hem saklama alanı olarak kullanır hem de ortalıkta fazla eşya bırakmamış olursunuz. Yere yapışık ve hantal eşyalar yerine, ayaklı ve hafif mobilyalar seçmeniz de hem temizlik, hem taşıma hem de alanı geniş gösterme konusunda ideal olacaktır. Zemine eşya koymak yerine, duvarlarınızı değerlendirmek de küçük evlere sahip insanlara çok daha yardımcı olacaktır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir