Çocuk Odası Dekorasyonu İçin Öneriler

Çocuklarınızın odasını döşerken elbette öncelik olarak onların isteklerine ve beğenisine kulak vermelisiniz. Çocuklar daha hareketli ve renkli ortamları sevdiklerinden, çocuk odası dekorasyonu yaparken onlara bu imkanı tanıyacak tasarımlara sahip mobilyalar ve aksesuarlar tercih edebilirsiniz.

modern çocuk odası dekorasyon

Takım tutan bir çocuğunuz varsa, tuttuğu takımın renklerine göre eşyalar alabilir veya sevdiği çizgi film karakterinin uyku takımını alıp ona hoş bir sürpriz yapabilirsiniz. İki renkli çocuk odası tasarımı yapmak isteyenler için örneğin siyah ve beyaz renklerinin hakim olduğu dekorasyonlar gayet şık durabilir. Odanın perdesini siyah beyaz, dikine şeritleri olan kumaşlardan seçebilir ve yerdeki halısını da benekli siyah beyaz bir halıdan seçebilirsiniz. Bu durumda yatak örtüsünü beyaz tercih etmeniz aşırı renk kullanımı önleyecek ve dekorasyonu dengede tutacaktır.

beşiktaş çocuk odası

galatasaray çocuk odası

fenerbahçe çocuk odası

Aynı zamanda aplik ya da abajur seçimlerini de yine bu iki renkten biri olarak tercih etmekte fayda var. Dolap seçeneklerinin de beyaz olması odayı hem ferah gösterecek, hem de göz yormayacaktır.

Küçük bir bebeğe sahipseniz, odaya koyacağınız beyaz bir berjer tekli koltuk hem çok şık görünecek, hem de siz bebeğinizle vakit geçirirken konfor sağlayacaktır. Odada siyah ve beyaz rengin çok sade duracağını veya renksiz olacağını düşünüyorsanız yanılıyorsunuz. Pek çok çocuk oyuncağı beşik ve aksesuar rengi odaya yeterince farkı atmosfer katacak ve ayrıca hoş bir estetik kazandıracaktır. Oda küçük bir pencereye sahipse, duvarların rengini mutlaka açık renge boyamalısınız.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir