Amerikan Mutfak Modelleri

Mutfaklarımızda neler yapabiliriz gelin hep birlite öğrenelim. Yemek yapmak birçok kişi için büyük zevktir. Özellikle erkekler boş zamanlarını yemek yaparak geçirirler. Hobilerin arasında en ön sırayı alan yemek yapmak, erkekler için yemek yemek kadar zevkli. Yemek yapmak insanın stresini azaltır. Dünyevi dertlerden biraz olsun uzaklaşmayı sağlar. Yaptığımız yemeyi sadece biz yemeyiz. Sevdiklerimizi evimize davet ederiz ve yaptığımız en leziz yemeklerden tattırırız. Erkekler için de bayanlar için de yemek yapmak hayatın bir parçası gibi. Kimimiz hobi olarak kimimiz mecburiyetten mutfağa gireriz. Mutfağımız salonumuz gibi en çok uğradığımız odalardan biridir.

Hayatımızın bu kadar içinde olan bir yerin şık olması da önemi değil midir? Tabiki evet dediğinizi duyar gibiyiz. O zaman mutfağımızı kendi zevkimize göre döşeme zamanı geldi demektir.

Amerikan Mutfak Dekorasyonu
Eğer uzun süredir aynı mutfak dolaplarını kullanıyorsanız hemen bir değişim yapmalısınız. Son dönemlerde en çok tercih edilen mutfak modellerinden biri de Amerikan mutfaklardır. Evi küçük olanlar özellikle Amerikan tarz mutfak dekorasyonu kullanırlar. Böylelikle hem mutfak kullanışlı hale getirilir hem de salon genişletilmiş olur. Amerikan mutfakta her şeyin düzenli gözükmesi çok önemlidir. Bu yüzden mutfak dolaplarının kullanışlı olması gerekir. Ayrıca mutfak dolaplarının rengi salondaki mobilyaların rengiyle uyum içinde olmalıdır. Salonla mutfağı ayıran bölgeye dikdörtgen bir masa konulanılabilir. Böylelikle hem salonla mutfak ayrılmış olur hem de yemek yenilecek bir alan, ayrıca depolama alanları yaratılmış olur. Bu arayı çekmeceli dolap yaparak da kullanışlı hale getirebiliriz. Amerikan mutfak kullanmak çok zevkli ama aynı zamanda büyük özen gerektirir.

Tarihi: 1840’dan günümüze kadar ulaşan Amerikan mutfak tasarımları, o yıllarda  İngiltere, Fransa, Almanya, İspanya, Hollanda ve diğer Avrupa ülkelerinden gelen göçmenler kendi ana yurtlarından kendi dekorasyon geleneklerini getirdiler. Yeni mutfak tasarımları, farklı mutfak stillerinin uyarlanmasıyla Amerikan tarzı mutfak dekorasyonunu geliştirdiler.

Tasarım Özellikleri: Bu mutfaklar Amerika’nın yaklaşımını, modern fikir ve teknolojisini yansıtmaktadır. Amerikan tasarım mutfakların bizlere sundukları fazla olsada, komplike tasarım, düz çizgiler ve küçük süslemeleri amerikan tarzında bulabilirsiniz. Geniş ahşap zeminler, eski görünüme sahip dolaplar ile mutfaklara sıcaklık ve doğal bir görünüm sunmaktadır.

Amerikan Mutfak Tasarımı: Aşağıda çeşitli ilham verici Amerikan mutfak modelleri bulunmaktadır. Kendi mutfak tasarımınız için fikirler edinin, notlar alın. Eğer aradığınız amerkan mutfak modeli değilse Mutfak dekorasyonu hakkındaki yazılarımız işinize yarayabilir.

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir