Chalet Tarzı Dekorasyon

Evlerinizi değişik bir akımla bütünleştirecek şekilde planlamalarınız var ise chalet tarzı dekorasyon unsurlarından faydalanabilir ve farklı görünümler elde edebilirsiniz. Bu aşamada huzurlu bir ortamda oluşturmanız mümkün olacaktır. Dağ evi şeklinde olacak olan bu dekorasyon ürünlerden faydalanarak; özellikle kış aylarında etkili bir ortam oluşturmak mümkün kılınabilecektir.

Chalet tarzına göre kullanacağınız ev eşyaları tamamen ahşap olmakla beraber; bu kapsamda fazla detaya önem vermeyecek şekilde oluşturulmalıdır. Kahverengi ya da krem tonlarının ağır bastığı ev eşyalarını tercih ederek; bu alanda çalışmalarınızı yürütebilirsiniz. Ekstradan salonunuzun en uygun bölümünde yer alacak olan bir şömine de fena olmaz. Böylelikle kendinizi ormanlık bir bölgede yer alan küçük bir kulübede yaşıyor hissi yaratabilir; doğal unsurları ev dekorasyonunda kullanabilirsiniz.

Chalet akımına uygun olarak harekete geçmek istiyorsanız; duvarları kesinlikle unutmamanız gerekiyor. Doğal bir ev ortamı oluşturmak için taşlardan faydalanabilir; bu alanda gerek gerçek taş döşeyerek, gerekse de bu biçimde olan duvar kağıtları ile bu düşüncenizi hayata geçirmeniz mümkün olacaktır.

Doğal bir ev ortamından bahsettiğimizde atlamamız gereken post unsurunu da muhakkak dikkate almamız gerekiyor. Ayı postu ya da duvarda yer alacak bir geyik başı ile farklı bir dekor unsurundan da fayda sağlayacak noktada yer alabilirsiniz. Bu şekilde kendi yaşam alanınızı olabildiğince doğal ögelerden oluşturarak; bu alanda girişimlerde bulunup; sakin bir ortamı karşılayabilirsiniz.

Genellikle boyasız yüzeyler ile yumuşak çam, kürk vb. şekilde yapılır zeminler ve duvarlar. Geleneksel şekil ve tasrım evlerde mobilyalar ahşap görünüme sahiptir. Bazen yaşam alanlarında fayans ya da döşemede tuğla olabilir. Bu özellikler dağ evleriniz vazgeçilmez unsurlarındandır.

Oturma odalarında çoğunlukla mavi, yeşil ve kahve tonlarında kremitli şömine ve fırınlar hakimdir. Genellikle insanlar kış aylarında ısınmak için etrafına minderler koyar ve eğlenceli dakikalar geçirirler. Duvarlar beyaz veya açık mavi tonlarında boyanır ama genelde orjinal halinde bırakılır. Ya da taş duvarlar ile şekillendirilir. Chalet stili dekorasyon kış aylarında tercih edilsede, yaz aylarınında vazgeçilmez dekorasyon tarzı olacaktır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir