Gökkuşağı Tadında Dekorasyon

Dekorasyon insan hayatında büyük önem taşıyor. Hayatın her alanında kendini belli etmesinin yanı sıra kişilerin yaşam tarzlarını ortaya çıkartmasına yardımcı oluyor. Dekorasyon konusunda da her geçen yıl yenilenen konseptler aranılanı bulmayı fazlasıyla kolaylaştırıyor. Renkler ve modeller konusunda fazlasıyla seçim yapmak biraz zor olsa da konsept seçmek basit hale geliyor. Yapılacak olan dekorasyon tasarımlarında kişilerin hayallerinin ön planda olması, renkleri doğru kullanması, şık ve rahatlığı yakalaması büyük önem taşıyor.

Ev dekorasyonun da kullanılan renklerin uyumlu olmasının yanında şık izlenimleri vurgulamak çok önemli bir yer teşkil ediyor. Kullanılan mobilyalarda, obje ve aksesuarlarda renk geçişleri dikkat edilmesi gereken özel bir ayrıntı. Dekorasyon yapılacak alanda kullanılacak renklerin bütünlüğü tamamen kişisel zevkleri ve kişilerin ruh halini yansıtmakta. Dekorasyon, içerisinde  kullanılacak olan renklerin analizine değinecek olursak;

  • Kırmızı, cesur ve canlı bir renk olmasının yanı sıra, duvarlarda, halılarda, yastıklarlarda kullanılarak çarpıcı bir görünüm elde etmeniz mümkün. Fakat yoğun kırmızı kullanmayı tercih ediyorsanız, kullanılacak nesnelerin sade ve şık olması büyük önem taşıyor.
  • Gri, soğuk, karanlık bir renk olarak lanse edilse de duvarlarda kullanımı ile şık bir görünüm elde etmenize yardımcı olacaktır.
  • Turuncu, genel olarak tercih edilmeyen renkler arasında bulunuyor gibi görünse de kullanılan mekânlar içerisinde sıcaklık ve samimiyeti yansıtan doğru bir ton.
  • Sarı, kişilere mutluluk veren bir renk olmasının yanı sıra, gri ve nötr renkler ile uyumlu vurgulama imkanı veren bir tondur.
  • Pembe, kız çocuklarının odaları ile özdeşleşen renk gibi görünse de kullanılan mekânlar içerisinde eğlence ve neşe katmaktadır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir