Kitaplar & Dekorasyon

Kitaplar; evleri dekore ederken bir vazgeçilmez haline gelebilir. Özellikle kitap kurtları başköşe kitaplarını dekor amaçlı kullanabilir. Bir evin kütüphanesi o evin kültürel zenginliğini ifade etmekte en iyi araçtır. Görselliği de ön planda tutarak şahane bir görüntü şöleni yakalamanın da mümkün olduğunu fark edeceksiniz. Ayrıca gözlemlerimden yola çıkarak söyleyebilirim ki kitapsever olmayan birçok ev sahibi boş duvarlarını kitaplarla dekore ediyor.

Son zamanlarda vitrin kültürünün de kalkmasıyla duvarlara monte edilen raflar çok modern bir görüntüye sahip oluyor. Dekorasyona önem verenler ve kitapseverlerin ortak paydada buluştuğu kitaplar; birçok sanat eseriyle ve biblolarla da kombine edilerek dekore edilebilir. Bir anda evin havasının değiştiğini fark edeceksiniz.

Şahane bir dekor ürünü kabul edilen kitaplar; evde bol zaman geçirmeyi sevenler için zamanı verimli kılacak bir hobi alanına girmekte.Anne ve babalar için bir sorumluluk haline gelen çocuklara okuma bilincini oluşturmak artık sizin elinizde. Çocuklarınızın kitaplara ilgisini artırmak istiyorsanız farklı dekoratif kitaplıklar oluşturarak onların dikkatini bu yöne çekmenin de mümkün olduğunu göreceksiniz. Hem çocuklarınızda okuma bilinci oluştururken aynı zamanda da bu tasarım kitaplıklarla eve hoş bir hava katacaksınız.

Kitaplık dekore ederken özen gösterilmesi gereken diğer ölçüt de tasarım kitap tutucuları bulundurmaktır. Kitapları dağınıklıktan kurtararak dik durmasını sağlayarak hoş bir görüntü elde edebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir