Maskulen Tarzda Ev Dekoru

Maskulenin ne olduğunu hakkında bir fikriniz var mı?  Fransızca’dan dilimize giren maskulen kelimesi; modada “Erkek kıyafetinin, bayan için tasarlanmış hali olan kadın giysisinin giyilmesi modasına” verilen isimdir.Ama sadece bu tanımıyla maskuleni ifade etmek doğru değil. Çok fazla kişinin rağbet etmediği dekorasyonda maskulen hava yeni dönemde çok ses getireceğe benziyor. Alışılmışın dışında oluşuyla gelen bu farklılık dekoratörlerin ilgisini çekiyor. Dekorasyonda da son zamanlarda maskulen hava moda oldu.

Dekorasyonda maskulen stil daha sade, vintage renklerden uzak ve daha serti ifade ediyor. Dekorasyonda canlı renklerin bulunması tamamen bu havayı olumsuz yönde değiştirebilir. Daha çok siyah renk maskulen stil sevenler için favori renk olabilir. Ayrıca maskulen hava severler için dekor yapılırken verilebilecek ipuçlarından biri de eski ve yeni objelerin kombinasyonunun bu havaya kattığı farklılıktır. Abartıya yer verilmeden sade bir şıklık yakalamak istiyorsanız maskulen tarzda ev dekorasyonunu tercih edebilirsiniz.

Stilde havaya koyu renkler (siyah, lacivert, kahverengi, gri v.b) hâkim olur. Bu kasvetli havayı dağıtmak adına beyaz renk ideal olacaktır. Daha çok erkeklerin kullandığı aksesuarlar stili tamamlamaya yardımcı olur. Bunlara örnek; futbol, basketbol, beyzbol gibi sporların tasarım ürünleri olabilir. Biblolarla da kombine edilebilir.

Doğal materyaller kullanmak maskülen tarzın en sık tercih ettiği mobilya tarzıdır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir