Mavi Renkli Mutfak Dekorasyonu Fikirleri

Mutfak evimizde en çok vakit geçirdiğimiz yerlerdendir. Günün üç günü mutfağımıza gireriz, yemekler hazırlarız. Mutfağımızda bir süre geçiririz. Annemizden, büyüklerimizden öğrendiğimiz yemekleri mutfağımızda deneriz. Mutfaklar bayanlar için önemli alanlardır. Kendilerini en iyi hissettikleri yer mutfaklardır. Mutfakta kendi hükümdarlığını kurarlar. İstedikleri yere istedikleri eşyalarını yerleştirirler. Mutfaklarında ayrı bir dünya oluştururlar. O dünyada sadece onların kuralları geçerlidir. Bazı erkekler de hobi olarak yemek yaparlar. Yemek yaparken stres attıklarını dile getirirler ve mutfakta olmaktan mutluluk duyarlar. Mutfakta yemek yapmak hayatımızın bir parçasıysa, mutfağımızın güzel olması ve içimizi açması gerekir.

Peki, mutfağımızın şık olması için neler yapmalıyız? Mutfak dekorasyonunda hangi noktalara dikkat etmemiz gerekiyor? Nasıl bir mutfak hayal ediyoruz?

Mutfak dekorasyonunu yaparken ilkönce nasıl bir mutfak istediğimizi planlamalıyız. Hayalimizdeki mutfağı dekore etmek çok da zor değil. Sadece yapmamız gereken doğru malzeme seçimi yapmak ve doğru tasarımı oluşturmak. Mutfak dekorasyonunda en çok dikkat çeken şey mutfak dolaplarıdır. Mutfak dolaplarının modeli rengi nasılsa diğer eşyalar da ona göre şekillenir. Mutfağımızdaki dolapların rengi mutfağımızın enerjisini etkileyecektir. Eğer Amerikan mutfak modelleri gibi bir mutfağa sahipsek salondaki mobilyalarla uyumlu bir mutfak dolabı rengi seçmeliyiz. Bazı renkler mutfağımıza ayrı bir enerji getirir. Örneğin yeşil sağlığın simgesidir ve mutfakta tercih edilen renkler arasındadır. Yeşili gördüğümüzde sağlıklı beslenme aklımıza gelir ve sağlıklı yemekler yapmayı düşünürüz. Mutfağımızda mavi rengi kullanırsak mutfağımıza bir dinginlik ve huzur getiririz. Yaptığımız yemekler daha ağır pişer ama daha lezzetli olur. Eğer mutfağınızda huzur istiyorsanız mavi rengini mutfaklarınıdakullanmalısınız.

Mutfaklarınızda farklı sıcak renkler tercih etmek isterseniz pembe mutfak dekorasyonunu seçebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir