Büyük Yatak Odası Dekorasyon Örnekleri

Yatak odalarınızı dekore etmek hem çok zor, hem de yatak odası dekorasyonu kolaydır. Odanın büyüklüğü de dekorasyon konusunda en önemli ayrıntıdır. Geniş yatak odası olanlar dekorasyon konusunda biraz daha şanslıdırlar. Sadece doğru seçimlerle yatak odalarını daha stil sahibi hale getirebilir ve görünümlerini değiştirebilirsiniz.

Yatak odanızın uyumak ve dinlenmek için olduğunu unutmadan, seçeceğiniz tüm eşya ve aksesuarları buna uygun hale getirmeniz gerekiyor. Çok kalabalık odalarda uyumak yerine daha az eşya bulunan, daha sade mobilyalar tercih etmeniz en doğrusu olacaktır. Beyaz ve bej tonlarında bir yatak, komodin ve gardırop kullanmanız diğer aksesuarlardaki küçük renk değişimlerini çok daha dikkat çekici hale getirecek ve odanıza hem aydınlık, hem de huzurlu bir hava verecektir.

Odanız biraz genişse, şömine kullanabilirsiniz. İlla yanan bir şömine olması gerekmiyor, çok uygun fiyata mal edebileceğiniz dekoratif şömineler de bulabilirsiniz. Şömine önüne sereceğiniz yumuşak tüylü asimetrik bir halı ve yine şöminenin yan tarafına koyacağınız odayla farklı tonlarda bir berjer çok şık bir görünüme sebep olabilir. Yatak odalarında kendinize küçük bir masa ve koltuk koyarak çalışma köşesi de hazırlayabilir ve farklı bir dekorasyona imza atabilirsiniz.

Öte yandan canlı renklere sahip bir dinlenme koltuğu da hiç fena bir fikir sayılmaz. Rahat koltuklar eşinizle sohbet edebileceğiniz bir köşe yaratmanız için de çok kullanışlı olacaktır. Perdeleri ve halıyı yumuşak tonlarda seçmeniz de daha huzurlu bir atmosfer yaratacaktır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir