Retro Tarz İle Evlerinizi Dekore Edin

Retro tarz pek çok kişinin evinde kullandığı bir dekorasyon tasarımıdır. Özellikle ahşap ayaklı ve yüksek mobilyalardan oluşan Retro tarzda geçmiş ile günümüzün buluşmasının bir sentezini görmek mümkün. Hemen hemen her rengi bir arada görebileceğimiz Retro tarz evlerde istenilen renk uyumunu yakalamak da son derece kolay. Bu stilin ana renkleri; mavi, yeşil, kahve tonları, sarı, pembe ve kırmızıdır. Griler ve nötr tonlar da sıklıkla karşımıza çıkmaktadır. Fakat genelde sarı rengin yoğun olarak kullanıldığı stilde bu rengin kişilere ve evlere daha çok huzur kattığı düşünülüyor.

Pozitif enerjiyi Retro tarzı ile yakalayın!

Pozitif bir enerji veren renkler için de elbette yamalı desenlere sahip olan Retro tarzda çiçek desenlerine ve geometrik şekillere rastlamak da olası. Duvarlarda farklı farklı duvar kağıtlarıda kullanılabilir.  2015 senesinin moda rengi, olan turkuaz tonları da bu tarz evlere sahip olmak isteyenleri de mutlu edecek.

Retro tarzı nedir?

1950’li yıllarda son derece popüler olan Retro 1980 yıllarında da yine moda oldu. Retro kelime anlamı geçmişe dönüş gibi anlam ifade ediyor ve  kültürel olarak eskimiş ya da modası geçmiş bir akımın yeniden popülerleşerek yaygın bir stil haline gelmesi anlamına gelmektedir. Tekli koltukların, ev sandalyelerinin çok sık kullanıldığı akımda, eşyalarda görülen geometri desenler, tarzın en belirgin yanını oluşturur. Kitaplıklar, yemek masaları gibi parçalar genellikle ahşaptan oluştuğu gibi, duvarlarda da pek çok renkli desen kullanılmıştır. Duvar kağıtlarındaki canlılık dışında perdelerde ve yastıklarda da son derece canlı ve desenli kumaşların kullanılması ile evlere canlılık getiren Retro, tekdüzen bir yaşamdan ve dekorasyondan sıkılmış olanlar için oldukça ideal. Yaratıcılıkta sınır tanımayanlar için evlerde renkli ve hareketli bir ortam yaratmak son derece kolay ve aynı zamanda eğlenceli.

Retro tarzı  eski yaşam şekline uygundur ve nostaljiktir. Ama günümüzde bu tarzı uygularken, modern tarz ile Retro birleştirilmektedir. Eski dantel perdeler ve kristal avizeler ile yapılan modern ev dekorasyonları görmekteyiz. İşte sizlere bir kaç retro tarz kullanılarak yapılmış ev dekorasyonu.

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir