Dekorasyon Uzmanlarından Küçük Sırlar

Profesyonel eller tarafından düzenlenen odaların bizim yaptığımıza göre neden daha güzel gözüktüğünü düşünmüşüzdür hep. En ince ayrıntısına kadar düşünülen ve bunlara göre düzenlenen odalar hep daha ferah ve ilgi çekici gelmiştir. Hâlbuki, ufak birkaç tüyo ile bu tip odaları yakalamak mümkündür. Mesele işin püf noktasını bilmekte.

Bu işin önemli kurallarından biri aydınlatmaların doğru yerleştirilmesinde. Masa lambaları ya da abajurlar her zaman oturulan koltukta göz hizasında olmalı. Etkileyici görünmek için çeşitli abajurlar kullanırız. Bunun da püf noktası açık raflarda. Raflarınız doğal tonlara sahip olsa da sergilediğiniz az sayıda materyal ile güzel bir görünüme sahip olabilirsiniz. Tasarımını yaptığınız odada belli bir tema elde etmek için renkler bloklar halinde eklenmelidir. Böylece istene görüntü ön plana çıkarılacak ve şıklık yakalamak kolaylaşmış olacak.

 

Duvar süslemede kullanılan duvar kâğıtları tabiki de yine çok önemli. Küçük mekânlarda ya da geçişlerde kullanılan duvar kâğıtlarında güçlü desenler seçimi odayı göz alıcı hale getirecektir. Oda yerleşimi sırasında yakın tonlar büyük bir öneme sahiptir. Renk karmaşasından ziyade yakın tonları bir arada kullanmak ve gruplandırmak oturma odanızı şık bir desene bürüyecektir. Yatak odalarınızın şık görünmesi için en önemli etken yatak başları.

 

Yatak başlarının görünür olması, yastıklarla kapatılmaması çok önemli. Zarif şekle ve desenlere sahip yatak başları yatak odasının odağında bulunur ve kapatılırsa odanın ahengini bozar. Ayrıca masalar ve sandalyelerin kullanımı sırasında manevralar için boşluk olması çok önemli. Aralarında 60-65 cm boşluk olması size kolaylık sağlayacaktır.  Ayrıca odalardaki renk karmaşıklığının önüne geçin. Mobilyalardaki renklerden birini aksesuarlarda ya da duvarda göstermek bunun için iyi bir önlem olacaktır

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir