Şık Salonlar İçin Vintage Dekorasyonu

Son yıllarda son derece moda olan ve yoğun ilgi gören Vintage tasarımlar ve dekoratif eşyalar artık evlerimizde de sıklıkla gördüğümüz tarzların başında geliyor. Eski yıllara ait antika değeri olan eşyaları yeniden kullanan Vintage, evlere geçmişle yeninin güzel bir sentezini sunuyor.

modern vintage mobilyaÖzellikle 1950’li yıllara ait pek çok eşyanın kullanıldığı Vintage dekorasyonda, büfeler, sandalyeler, tek koltuklar ya da sehpalar en sık kullanılan parçalar arasında yer alıyor. Kraliçe Viktorya dönemine ait pek çok parçaya uygun bileşenleri bir araya getiren kişiler evlerinin görünümünde harikalar yaratıyorlar.

vintage dekorasyon oturma odası

Evlerini bu şekilde dekore etmek isteyenler özellikle kullanılmış ikinci el eşya satan yerlerde çok uygun fiyatlara çok nadide eserler bulabilirler. Onarımdan geçirilen ya da orijinaline uygun şekilde tekrar boyatılan ve eskitme yapılan pek çok koltuk, sehpa ya da kitaplık satın alabilir, salonlarınızda, oturma odalarınıza veya yatak odanızda kullanabilirsiniz.

vintage dekorasyon modelleri

Eski eşyaları tamir ettirerek yeniden hayata dönüştürebilir ve oldukça zevkli döşenmiş evlere sahip olabilirsiniz.

vintage dekorasyon örnekleri

Eklektik tarzı olarak da geçen dekorasyon stili de yine bir çeşit Vintage olduğundan bu konuda da araştırma yaparak farklı bakış açılarına sahip olabilirsiniz. Eski eşyaları alırken eklektik olacak tarzda ürünler seçmeniz bu stili yansıtmanızı kolaylaştıracaktır.

vintage dekor sevenlere

Birbiri ile uyumlu farklı parçaları bir araya getirerek çok özgün alanlar yaratabilir ve misafirlerinizi çok şık salonlarda ağırlayabilirsiniz.

vintage dekorasyon ürünleri

Yalnızca bir sehpa ya da konsol ile Vintage esintisi yaratırken, modern parçalarla da eklektik yapabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir