Yatak Odası İçin Dinlendirici Fikirler

Yatak odaları uyuduğumuz ve dinlendiğimiz bölümler olduğundan, aslında evlerimizin en önemli kısmını temsil eder. Günümüzde gelişen mobilya tasarımları ve üreticilerin ortaya koyduğu harika ürünler pek çok kişiyi yatak odalarını dekore ederken eşyalarla doldurmasına neden oluyor. Aslında yatak odaları dekorasyon konusunda en ince düşünülmesi gereken yerler olmalıdır Zira, yapılacak hatalar uyku kalitesini ve dinlenmeye ayırdığınız zamanın istediğiniz gibi olmamasına neden olabilir.

yatak odasında dinlendirici dekorasyon

Her şeyden önce yatak odanızın büyüklüğüne çok dikkat etmeli ve alacağınız mobilyaları da odanızın genişliğine uygun seçmelisiniz. Çok küçük bir odaya sahipseniz, yatağınızın başuçlarına iki sehpa koyabilir, yere duvar ve döşemelerine uygun renk küçük bir kilim ya da halı serebilirsiniz.

dinlendirici yatak odası dekorasyonu 2

Yatak ve komodinler dışında odanızda çok yer kalıyorsa gardırop da koyabilirsiniz ancak, soyunma odasına sahipseniz gardırop bulundurmak yerine, dinlenme koltuğu ya da berjer odanıza hem şıklık katacak hem de konforlu bir işlevselliğe sahip olacaktır.

yatak odası için dinlendirici atmosfer yaratma

Yatak odanız küçük ise duvarlarda ve yerlerde daha açık renk döşeme ve boya kullanmanız uygun olacaktır. Boya yerine isterseniz çiçekli duvar kâğıtları da oldukça dekoratif bir hava katabilir.

dinlendirici yatak odası dekorasyonu modeli

Beyaz yatak odaları için en ideal renktir. Koyu renkler uykudan daha agresif kalkmanıza ve uyanmakta güçlük çekmenize neden olabilir. Işıktan rahatsız oluyorsanız perdeleriniz güneş ışığı geçirmeyen koyu renkli kumaşlardan seçebilirsiniz. Aydınlatma için komodin üzerine koyacağınız okuma lambaları ya da küçük çiçekli abajurlar da odanıza çok hoş bir hava katacaktır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir